Žena, která mi změnila a stále mění život

Dnes vás seznámím s jednou nádhernou inspirativní ženou s velkým srdcem, chartizmem, osobním kouzlem. Se ženou, které si velmi vážím a obdivuji ji. Se ženou, která je sebe-vědomá, milující i milovaná, laskavá, pečlivá, trpělivá, tolerantní, sexy dračice i andílek.

Se ženou, která si věří a vždy si stojí za svým názorem. Věnuje se činnostem, které ji naplňují. Své sny přeměňuje v realitu. Svět obohacuje humorem sobě vlastním. Do svého okolí vyzařuje klid, harmonii a pohodu. Lidé chtějí být v její blízkosti, protože se v její společnosti cítí uvolněně a příjemně. Život vnímá jako jedno velké dobrodružství a každý den si ho užívá plnými doušky.

Ukázala mi směr, kterým se mám vydat, až se vrátím zpět na cestu života, ze které jsem před tím sešla, protože jsem šla do lesa na maliny. Je neúnavná, protože mě žene stále za dosažením mých vytyčených cílů. Nenechá mě moc dlouho odpočívat, protože chce, abych si splnila své sny, respektive o nich jen nesnila, ale prožila si je; například ví, že ráda cestuju. Musím se vám přiznat, že mě málokdy nechá stát na jednom místě.

Když jí řeknu, že něco opravdu, ale opravdu nejde. Zeptá se mě s povytaženým obočím to jako vážně? Fakt? Vážně to nejde? Má svoji tvrdohlavou hlavu a přesvědčí mě, že to jde. Že limity a bariéry jsou nastavené jen v mé hlavě. A aby svoji pravdu zpečetila ukáže mi způsoby, jak z nejde udělat jde.

Neustále mi klade do života nějaké překážky, ale svými silami mi je pomáhá překonat. Když mám tendenci je obcházet, zastaví mě a musím jít přes ně přímo. Když na mě padne depka, řekne mi nejez čokoládu (pár čtverečků sis už dala, takže pro tuto chvíli už máš vybráno), takže zvedni svůj zadek a začni něco se svým životem dělat, protože jsi jeho tvůrkyně.

A když mám náhodou tendence se litovat, že prostě tu danou překážku nezvládnu zdolat, že nejsem dost silná, že nejsem dost dobrá, že na to prostě nemám. Zdravě se na mě naštve a zdůrazní mi, že lítostí ztrácím svůj drahocenný čas a že mě stejně nikam dopředu neposune a ptá se mě, jestli fakt chci zařadit zpátečku, nebo mi má zařadit rychlost.

Víte, co je na jejích myšlenkách nejhorší? Že má pravdu. Svůj život si tvořím sama a zodpovědnost za něj nesu já, ne ona. A vím, že v životě nechci mít zařazenou stále zpátečku, že se chci rozvíjet, přijímat nové výzvy, zdolávat nové a nové překážky. Vím, že chci zařadit rychlost a rozjet se dopředu, i když neznám přesný cíl své cesty.

Královna srdce

Tato žena žije někdy skromně, ale jindy zase bohatě. Obléká si nádherné tmavě červené šaty se zlatým vyšíváním, které v sobě ukrývají tisíc spodniček. Občas vypadá jako kulička, ale roztomilá kulička. Na vlasy s loknami si vždy nasadí zlatou korunku s rubíny. Je to prostě královna.

Královna, která je mi vždy nablízku a nikdy mě neopouští. Žije v mém srdci a když ji potřebuju, protože se cítím na dně, přijde, obejme mě a řekne mi svou oblíbenou hlášku no a co; svět se nezboří. A pokračuje, kdy mi říká, já tě budu mít ráda pořád ať uděláš to, či ono. Jsem tu pro tebe, jsem takový tvůj anděl strážný, i když se pravému anděli nechci míchat do jeho záležitostí.

Pár slov na závěr

A jaký je tedy závěr celého příběhu? Každá žena má ve svém srdci svou vnitřní královnu, která má podobu takovou, jakou jí vdechnete. Představivosti se meze nekladou. Vlastnosti, které má, se odráží od vás, od vašeho nitra. Vždy když budete mít chmury, zavoláte na pomoc, na objetí svoji vnitřní královnu, která vás přes nitro obejme a uvidíte, že vám bude líp. Mě osobně to velmi pomáhá.

Nebo možná znáte hodnou čarodějku Glindu, která má podobné vlastnosti jako vaše vnitřní královna. Když vám bude nejhůře, zavolejte si ji na pomoc, nenechá vás ve štychu, podá vám svou ruku.

Pokud budete chtít fyzické objetí než virtuální, řekněte si o něj kamarádce nebo partnerovi, prostě nějaké osobě, které věříte a víte, že vás nezklame. Buďte se svými přáteli v pravidelném kontaktu. Nepalte mosty, ale stavte je.

Slabostí rozhodně není požádat o pomoc ani o objetí. Naopak, pokud požádáte o pomoc projevíte obrovskou sílu a odvahu.

Pokud budete cítit smutek, nechte se obejmout svou vnitřní královnou, případně do svého srdce pozvěte Glindu a své srdce otevřete také svému partnerovi nebo kamarádce. Uvidíte, že za chvíli se vám nálada zlepší a problémy, které ještě před chvílí měly podobu velkého černého bubáka se změní na malého bubáčka.

A občas se podívejte do svého nitra, abyste věděla, co chcete, po čem toužíte a nechte se vést svou vnitřní královnou. Naslouchejte svému srdci.

Eva Rosecká
Jsem žena vždy s úsměvem na tváři a laskavostí v srdci. Miluji všední i nevšední inspiraci a motivaci; s radostí uskutečňuji své sny. Jsem strůjkyní svého života. Provázím ženy cestou, na které si uvědomí svou jedinečnost, vnitřní sílu a přirozenou krásu a naučí se věřit si a vážit si sama sebe. Můj příběh si přečtěte zde >>