Příběh ženy, která se v partnerském vztahu stala převoznicí

6.5. 2021Eva Rosecká140x0

Dnes vám budu vyprávět příběh ženy, která v rozbouřeném moři pomohla nastoupit muži na svou dřevěnou loďku, zamilovala se do něj a prožila s ním krásnou plavbu, ale jakmile dopluli na druhý břeh, muž vystoupil na pevninu a rozběhl se za svou bývalou přítelkyní. Žena zůstala v loďce osamocena. Obdržela bolestivou lekci, ale zároveň jí ukázala její obrovskou vnitřní sílu.

Okamžiky zalité sluncem na prvním rande

Byl vlahý letní večer, hladina rybníka byla klidná a stromy, které ji lemovaly, se v ní odrážely jako v naleštěném zrcadle. Na břehu seděly vedle sebe dvě osoby – muž a žena. Povídali si, poznávali se na svém prvním rande. Žena byla zpočátku nervózní, ale zároveň šťastná, že o ní muž projevil zájem. Líbil se jí nejen fyzickým vzhledem, ale také tím, co vyzařoval ze svého nitra.

Ještě nedávno si tato konkrétní žena myslela, že je odsouzena k doživotní samotě. Myslela si, že už nikdy nenajde partnerskou lásku, i když po ní moc toužila. Teď zažívala pocit, že vzniká něco krásného a možná také trvalého.

Čas běžel rychlými kroky a oba poznali, že po společně stráveném odpoledni nastane vzájemné rozloučení. Vydali se na křižovatku, kde se jejich cesty rozešly; bez polibku, bez objetí; bez příslibu, zda se ještě někdy uvidí.

Slastný spánek a růžové tváře

Než žena večer usnula ve své posteli, znovu si v mysli přehrávala celé rande a tváře se jí při vzpomínkách zbarvily dorůžova. Byly to pro ni nádherné okamžiky. Muž jí ukázal, jak je krásné mít zase někoho po svém boku. Probudil v ní city, které nedávno uzamkla hodně hluboko do svého nitra (po nevydařených partnerských vztazích) a zraněních z minulosti.

Teď byla tak šťastná a vznášející se v sedmém nebi, že si ani neuvědomila informaci, když jí muž říkal, že jeho předchozí vztah skončil před půl rokem. Teprve později pochopila, že to byl první varovný signál.

Než se ponořila do hlubokého spánku, cinkla jí na telefonu SMS zpráva. Byla od muže, se kterým strávila odpoledne. Zaradovala se. Bylo v ní nejen poděkování za společné okamžiky, ale také pozvání na druhé rande.

Bod obratu a následný konec vztahu

Z jednotlivých schůzek se vytvořil partnerský vztah, který byl zalitý sluncem, ale po tři čtvrtě roku nastal bod zlomu. Žena cítila, že se jí muž vzdaluje, ale nevěděla z jakého důvodu se tomu tak děje; i když mu nechávala podle sebe dostatečný prostor pro seberealizaci – říkal jí, že pro sebe potřebuje více času.

A pak došlo k tomu, co žena úplně nečekala – vztah skončil. ON se rozešel s NÍ. Komunikace mezi nimi ustávala, až skončila úplně.

 Žena seděla znovu u onoho rybníka, dívala se do vodní hladiny a přemýšlela o právě ukončeném partnerském vztahu. Hledala odpovědi na svoje otázky, kterých bylo opravdu mnoho. Jak byla pohroužená do svých myšlenek, uvědomila si najednou důležité skutečnosti.

Realita bez růžových brýlí aneb signály, které intuitivně napovídají

  • S bývalou partnerkou se rozešel teprve po půl roce po několika letech vztahu. Rozchod tedy neměl zpracovaný, i když se domníval, že je připravený navázat nový partnerský vztah.
  • Rozchod pro něho byl šokem. Říkal mi, že se ona rozešla s ním.
  • Hledal si náhradu za bývalou partnerkou a já jsem byla první, kterou potkal.
  • Vlastně nikdy o své bývalé partnerce nehovořil. Nikdy přede mnou nezmínil ani její jméno.
  • Jeho srdce vždy patřilo jeho bývalé partnerce, pro mě v něm nikdy nebylo místo.
  • Za dobu trvání našeho vztahu mě nikdy nepředstavil svým rodičům ani kamarádům. Já jsem mu svou rodinu i nejbližší přátele představila již po pár měsících.
  • Ve vztahu jsem pro něj byla vrbou, kamarádkou, jakoukoliv osobou, než partnerkou.
  • Vztah byl stále ve stejných kolejích – nikam jsme ho neposouvali, ani týdenní dovolenou jsme spolu neplánovali, natož společnou budoucnost.
  • Nedával mi úplně najevo své city; bylo mu sice se mnou dobře, to ano, ale kolena se mu kvůli mně rozhodně nepodlamovala.

Moře smutku a slz

Ženinu duši zasáhl smutek. Uvědomila si, že se stala převoznicí. Pomohla muži nastoupit do loďky a z jednoho břehu ho dopravit na druhý, aby mohl dále utíkat za svou bývalou partnerkou. Šeptandou slyšela, že se k ní vrátil, a že se snaží předchozí partnerský vztah obnovit.

Bolestivá lekce přinášející moudrost

Žena po této bolestné zkušenosti si uvědomila, že již nikdy nechce mít vztah s mužem, který nemá vyřešenou minulost. Už také ví, že do budoucna se nemá upínat k jakýmkoliv očekáváním, jelikož přináší zklamání. Zjistila, že tento muž je ve své podstatě dobrý člověk (i když jí osobně velmi ublížil), ale není vhodným mužem pro ni. Ve vzpomínkách jí navždy zůstanou společné okamžiky – především ty krásné.

Vymanění se z převoznictví aneb nový pohled do budoucnosti

Žena se rozhodla, že začne psát novou kapitolu svého života. Její první krok byl, že přijala skutečnost, že se v tomto partnerském vztahu stala převoznicí. Tento krok odmítala dlouhou dobu přijmout, ale jakmile ho akceptovala, cítila, že jí spadl obrovský balvan ze srdce. Dalším krokem bylo, že se naučila odpouštět. Odpustila nejen tomuto muži, ale také sama sobě a byla k sobě již více laskavá a láskyplná.

Propustila ze svého života myšlenky, které jí nesloužily, a osoby, které jí hanily. Začala se obklopovat pozitivními lidmi, plavícími se na stejné vlně jako ona. Zaměřila také svou pozornost na cíle, kterých chtěla dosáhnout. Ve svém životě učinila různé změny a prošla velkou proměnou.

Závěrečné poselství od ženy-převoznice

Nenavazujte vztah s mužem, který nemá vyřešenou svou vztahovou minulost – není připravený na nový vztah. Pokud v srdci chová svou bývalou partnerku, není v něm místo pro vás – vy jste pouze její náhradou. Nelpěte na svých očekáváních nejen v partnerském vztahu, přináší pouze zklamání. Pokud vás muž nechce představit své rodině a přátelům, ale vaše nejbližší poznal, nepodceňujte tento varovný signál.

Naučte se odpouštět – nejen partnerovi, ale také sama sobě. Muž je ve své podstatě dobrý, jen není vhodný právě pro vás. Vzpomínejte na krásné okamžiky, které jste s ním prožila. Pokud se stanete převoznicí, přijměte tuto skutečnost, neodmítejte ji. Jděte svým životem dál, jelikož život se nepřežívá, ale žije.

Tři otázky k zamyšlení

Jaké pocity jste prožívala, když jste četla tento příběh?

Co jste si uvědomila při čtení příběhu?

Jakou jednu informaci si odnášíte z tohoto příběhu?

Jsem žena, která v sobě našla truhlu se svým skrytým potenciálem a nyní rozvíjí své poklady. Ženám ukazuji, jak se proměnit ze zavitého poupěte v nádhernou růži. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.