Nestylizujete se do ženy, kterou nejste?

Víte, že jste krásná, jedinečná, úžasná, originálem bez kopie. Ženou, která nemá žádnou potřebu porovnávat se s ostatními ženami, protože ví, že je nádherná. Ženou, která nemá potřebu soupeřit s ostatními ženami. Ženou, která nemá potřebu vyvádět doslova psí kusy, jen aby se mužům zalíbila.

Jste ženou, která vládne svými jedinečnými schopnostmi, své dovednosti neustále zdokonaluje a znalosti si rozšiřuje způsobem, který ji baví a zajímá.

Máte svůj styl oblékání. Jsou barvy, vzory, střihy bez kterých se ve svém šatníku neobejdete. Někdy si vybíráte stejné módní kousky jako vaše kamarádka, maminka, spolužačka, jindy úplně odlišné. Jednoduchost, pohodlí, elegance, extravagance, bláznivé kombinace, poslední móda – fantazii se meze nekladou. Oblečení, které nosíte, vám dělá radost a díky tomu se cítíte příjemně na těle i na duši.

Nekupujete si parfémy za několik tisíc korun, protože víte, že radost vám vykouzlí i parfémy za pár korun. Víte, že se skvěle cítíte v lehké vůni a z těžkých vůní, které není možné ani smýt vás bolí hlava a není tedy důvod současnou vůni měnit za takovou, která vám nesedí. Naopak vaše kamarádka miluje těžké vůně, a pokud má narozeniny nebo svátek, hned máte tip na dárek. Vůně je pro vás důležitější než její cena.

Pečujete o svou postavu, kterou si udržujete ve formě pravidelným sportem. Své tělo rozmazlujete nepřeberným množstvím masáží. Radost vám přináší také vaše vlasy, které jsou lesklé, husté, pevné a bohaté na živiny. Nemenší péči věnujete také svým zubům, jelikož si uvědomujete jejich důležitost.

Uvědomujete si svou jedinečnost a užíváte si ji plnými doušky. Jste sama sebou a nic se na tom nezmění.

Ne vždy je ale nebe bez mráčků. Jsou také období, kdy pocity radosti, štěstí; střídají pocity smutku a bolesti.

Jdete po ulici, s batohem na zádech a najednou velké bim bam, bim bam, bim bam. To se ozývá vaše srdce. Spatřilo vaši platonickou lásku. Nejkrásnějšího kluka z celé školy, který jde proti vám. Usmívá se na vás od ucha k uchu a vy si všímáte jeho krásných bílých zubů, svalnaté postavy, hnědého opálení, bílého trička a modrých džín, které mu zdůrazňují postavu.

Ale najednou vás míjí, kývnutím hlavy vás pozdraví a pokračuje dál. Mozek vám pokládá otázku, proč se nezastaví; když jste ani ne krok od něho. Otáčíte se a najednou vidíte, že váš idol krok zrychluje, až skoro běží. Ke komu to běží, za čím tak pádí?

V dálce si všimnete siluety. Dlouhé nohy skoro až do nebe nelze přehlédnout. Vlasy lesklé, plné života a neskutečně dlouhé a husté. A ten pas, prostě míry modelky. Ti dva se objímají a líbají se. Stojíte na místě jako přikovaná. Co byste dala za to být na jejím místě. Zažít alespoň jednou tolik pozornosti jako ona. Být středem pozornosti a pro něj být středem vesmíru. Prožít s ním alespoň jeden den a nechat se jím vzít do ráje. Být pro něj bohyní.

Přestaly se líbat a kráčí ruku v ruce k vám, což vás vrátí zpět do reality. Chemie, která mezi nimi pulsuje, se nedá přehlédnout. Už jsou skoro u vás, pozdravíte se a oni kráčí dál, zatímco vy si přísaháte, že se změníte, protože víte, že určitou šanci u něho máte, že ho můžete zaujmout. Jejich vztah není na celý život, protože kdykoliv se mohou rozejít.

Zasníte se, být tak dívkou krásnou, vtipnou, okouzlující, obdivovanou, žádoucí; s dokonalými zuby, vlasy i postavou. Dokonalou dívkou pro něho. Dívkou, která by mohla zaujmout místo jeho současné přítelkyně, pokud by se v budoucnu rozešli.

Realita je jiná. Naducané tváře máte poseté akné, na zubech naštěstí nemáte rovnátka, ale bílé jako perličky rozhodně nejsou; postavu máte zabalenou do tukových polštářů, žádná prsa, jen velký zadek. Kluci se za vámi otočí pouze v případě, že od vás potřebují opsat domácí úkol. Žádný kluk by si o vás neopřel ani kolo. Do bohyně máte daleko.

Po sebelítosti přichází odraz ode dna.

Změníte taktiku a začnete jednat. Stanovíte si, že musíte zhubnout 20 kilo, abyste měla míry modelky, takže každý den budete běhat. Co naplat, že se skoro plazíte s jazykem na vestě a málem zakopáváte o své nohy, jak se vám pletou do cesty, pro získání svého idolu uděláte cokoliv.

Začnete se stravovat pouze ovocem a zeleninou, tolik milovaný čokoládový muffin musí stranou, místo toho chroupáte mrkev a sledujete složení každého výrobku a kalorie.

Nakoupíte si kosmetiku, která slibuje zázraky, abyste měla dokonalou pleť, a na vlasy začnete používat přípravky slibující vlasy jemné, hebké a plné života. A samozřejmě nesmíte zapomenout na nalepovací řasy, které zvýrazní vaše oči a časté návštěvy solárka, abyste měla dokonalé opálení.

Za měsíc vidíte první výsledky svého snažení. Máte radost, jste podobná své spolužačce, té bohyni. Za své snažení jste odměněna. Bohyně se rozešla s vaší platonickou láskou. Nyní máte možnost HO zaujmout.

První šance si s ním promluvit se naskýtá a vy ji neváháte využít. Pozval vás na procházku k místnímu rybníku, kde si na jeho břeh sednete a povídáte si o fotbale, o škole, o prázdninách. Je vám s ním krásně, ale najednou se začne rozpovídávat o své bývalé přítelkyni.

Z očekávání vznikne zklamání.

Svěří se vám, že je nešťastný z rozchodu. A další hodinu povídá pouze o své bohyni, která ho odkopla. Cítí, že se vám může svěřit, protože ho pochopíte a vyslechnete. Vždycky jste byla dobrá vrba, ke které má důvěru.

Z této informace usoudíte, že i když jste se změnila. Týden co týden dřela, abyste se zbavila přebytečných kil; používala tu nejdražší kosmetiku, která stejně nepřinesla žádné výsledky; po návštěvě solárka byla vždy rudá jako rak, dělala doslova psí kusy a všechno to bylo zbytečné. Váš vysněný idol si vás nevšímá, jste pro něho pouze vrbou, dobrou kamarádkou, která ho vyslechne, pohladí po duši, ale nikdy doopravdy nezajímá. Jeho zajímá a vždy zajímat bude pouze jeho bohyně.

Najednou mu zapípá mobil, omlouvá se, že má trénink na fotbal, poděkuje, že jste ho vyslechla a běží na trénink. Zůstanete tam sama, na břehu rybníka, kde je hladina posetá bílými lekníny. Jen se svými myšlenkami. Tolik jste se snažila a pro co? Pro nic. Všechno bylo zbytečné. Nic z toho nemáte. Jen jste nešťastná, smutná, naštvaná.

Mějte oči otevřené a všímejte si svého okolí.

Právě okolo projíždí někdo na kole, zastaví a posadí se k vám. Je to jeho kamarád. Zeptá se, jak se máte. Odpálkujete ho, že na něj nemáte náladu. Chcete být sama. Myslíte si, to nemůže vzít to kolo a pokračovat dál ve své trase? To tady musí opruzovat?

Jeho kamarád se tak lehce nevzdává a pořád na vás mluví a chce, abyste mu odpovídala. Je to chytrý kluk, takže brzo pochopí, co se stalo. Řekne vám, že je dobře, že to takhle skončilo a nabízí vám, že bude vaší vrbou. Vyletíte jako čertík z krabičky, co si to dovoluje? Rád se bavím cizím neštěstím? Žádnou vrbu nepotřebujete. Zvedáte se a odcházíte. Následuje vás, ale jste rychlejší a utečete mu. Nechává vás na pokoji, přestane vás pronásledovat, sbírá kolo a odjíždí na opačnou stranu, než běžíte vy.

Druhý den vidíte svůj idol s jeho bohyní. Ti dva se vrátili zpátky k sobě a žár mezi nimi sálá ještě více, než kdykoliv před tím. A to je pro vás konec. Už chápete, že i když se přetrhnete, nikdy ho zajímat nebudete. Končíte se psími kusy, které jste kvůli němu dělala, a vracíte se ke svému já.

Staronové JÁ.

K JÁ, které bude i nadále sportovat, protože se díky sportu cítí skvěle. Drahou kosmetiku vymění za svou oblíbenou, nebude používat chemické prostředky, které ničí vlasy a solárko úplně zruší. K JÁ, které bude věnovat prostor jen a jen sobě. K JÁ, které se bude věnovat zálibám, které má rádo a bude přemýšlet nad nadcházejícími prázdninami, jak si je užije.

Čas bude trávit s kamarádkami nebo s rodinou. Bude číst knížky. Bude malovat. Bude si užívat letních dnů zalitých sluncem. A na dlouhou dobu si dá pauzu od kluků. Od všech kluků. Ale předtím se ještě omluví za své chování tomu, který ten den přijel k rybníku na kole. Jeho kamarád nemohl za vaši špatnou náladu.

A jaká je rada na závěr celého příběhu?

Velmi prostá a jednoduchá. Nestylizujte se do ženy, kterou nejste. Buďte sama sebou. Buďte přirozená. Probuďte v sobě jedinečnou bohyni spící ve vašem nitru. Nepodceňujte se, jste dobrá. Važte si sama sebe a své jedinečnosti. Muž, který o vás bude mít opravdový zájem, netouží po klonu, chce vás takovou, jaká doopravdy jste – se všemi vašimi přednostmi i stránkami, které budete zdokonalovat.

Pokud vám váš idol zlomí srdce, bolí to. Smutek, zklamání, stesk si musíte prožít, ale na jakoukoliv bolest působí hojivě čas. Do budoucna nemějte žádná očekávání. Žádná očekávání = žádná zklamání z nastalé reality.

Vše, co vám děje v životě má svůj důvod a život vám nikdy nepostaví překážku, kterou byste nemohla překonat. Jakým způsobem překážku překonáte, je jen na vás. A navíc mějte vždy oči otevřené, protože nikdy nevíte, kde svého životního partnera potkáte. Třeba jím může být jeho kamarád, kterého jste zprvu odehnala. Ten, který vás viděl takovou, jakou doopravdy jste.

Eva Rosecká
Jsem žena vždy s úsměvem na tváři a laskavostí v srdci. Miluji všední i nevšední inspiraci a motivaci; s radostí uskutečňuji své sny. Jsem strůjkyní svého života. Provázím ženy cestou, na které si uvědomí svou jedinečnost, vnitřní sílu a přirozenou krásu a naučí se věřit si a vážit si sama sebe. Můj příběh si přečtěte zde >>