Mám strach, že si nenajdu partnera a do konce svého života zůstanu sama aneb jak tento strach prolomit

11.3. 2021Eva Rosecká140x0

Na procházce jde přede mnou mladý pár. On drží její ruku ve své, naklání se k ní a něco jí šeptá do ucha. Ona se jeho slovům směje. Vysílají zamilované pohledy na všechny strany. Pak se zastaví a on ji svými pažemi obejme kolem pasu a přitáhne si ji ještě blíž k tělu. Vášnivý polibek přichází vzápětí stejně jako imaginární šíp, který mě zasáhne přímo do srdce. A já se sama sebe ptám: „Prošla mi snad záruční lhůta?“

Chci také zažít tu vzájemnou blízkost, vášnivé polibky, spalující doteky. Toužím po tom, aby na mě doma také někdo čekal. Toužím po tom, aby mi někdo také šeptal do ucha, jak jsem neodolatelná. Toužím po tom, abych se ráno mohla k někomu jen tak přitulit a cítit jeho tělo. Toužím po tom být šťastná a milovaná.

Skutečná realita je úplně jiná. Dotírá na mě hluboká samota a smutek. Mám pocit, že až do konce života budu žít bez partnerské lásky. Už nikdy nepotkám svou druhou polovinu. Vidím se jako stařenka na sklonku života žijící v pokoji o čtyřech stěnách růžové barvy jen se svými dvanácti kočkami. Nebo svůj osud osamělé ženy můžu ještě zvrátit?

Každá cesta má svůj cíl

Samozřejmě, že můžu. Tvůrkyní svého života jste jen vy/já, nikdo jiný. Vezměte tedy otěže svého života pevně do svých rukou. Opravdu nejsme odsouzené k životu bez partnera. A jak ho tedy objevit? Mám pro vás zaručené tipy, které jsem získala na cestě, kdy jsem také hledala svého životního partnera. Ano, i já jsem si myslela, že je můj úděl žít bez partnerské lásky do konce svého života.

První krok je nejdůležitější – naučit se být sama

Než se tedy pustíte do dalšího čtení, zodpovězte si pravdivě následující otázku: „Jak dlouhá doba uplynula od vašeho posledního vztahu?“.

V odborných článcích se dozvíte, že by to mělo být půl roku až rok. Teprve po této době jste připravená na další partnerský vztah. Ze své vlastní zkušenosti můžu říci, že půl roku je opravdu krátká doba, proto doporučuji být sama (bez partnera) skutečně rok. Vím, je to dlouhá doba, ale můžete ji efektivně využít.

Nejprve k odmilování, kdy si opravdu musíte projít obdobím hlubokého smutku. Je v pořádku, když sedíte na gauči a brečíte do svého chlupatého polštáře. Je v pořádku, když se vám nechce jít mezi lidi, i když vás zvou na různé party. Je v pořádku, když si dáte čokoládu. Je v pořádku, když se na týden uzavřete doma a jste offline.

Jen pozor, vaši nejbližší o vás budou mít starost. Nechtějí, abyste se trápila, proto budou vymýšlet program, jak vás opět rozveselit. Neuvědomují si, že tímto obdobím smutku si skutečně musíte projít, aby bylo úspěšně zpracováno. Pokud budete offline, budou chtít vědět, že jste v pořádku, že ještě žijete, proto se jim občas ozvěte.

Pokud budete mít pocit, že váš smutek stále nemizí, ale spíš se prohlubuje, vyhledejte odborníka, který vám s jeho zpracováním pomůže. Není to ostuda. Jen mějte na paměti, že není odborník jako odborník, proto je opravdu důležitý pečlivý výběr.

Nejdůležitější osoba jste VY – zaměřte pozornost na sebe samu

Po fázi zpracování smutku přichází fáze, ve které veškerou pozornost dáte jen sama sobě. Objevujte své talenty. Co vám jde lehce? Co vám jde lehce a s radostí? U jaké činnosti zapomínáte na čas? Postavte před sebe nové výzvy. Co jste vždycky chtěla vyzkoušet? Jaký workshop, kurz, nebo přednášku jste vždy chtěla navštívit? Jakou zemi jste vždy chtěla procestovat? V čem jste se chtěla zdokonalit? Vhodný čas na realizaci je právě nyní.

Vyzkoušejte vše, co vás baví, nebo by mohlo bavit. Nejlepší je metoda pokus – omyl. Tou zjistíte opravdu nejvíce, jelikož vám ukáže směr, kterým se vydat. Ukáže vám témata, která vás opravdu zajímají, naplňují, i ta, která s vámi nerezonují. Nezapomeňte, že každý mistr začínal také jako učeň, proto nechtějte všechny zázraky hned, ale buďte trpělivá a důvěřujte procesu.

Tento čas opravdu věnujte jen a jen sobě a novým zkušenostem.

Začněte randit

Když už máte zpracovanou fázi odmilování a fázi seberozvoje, je na čase vydat se na cestu za objevením životního partnera. „Sedávej panenko v koutě, tam najdou tě“. Ne, zde to opravdu neplatí. První krok je uvědomit si, jakého partnera hledáte. Zde doporučuji si ještě jednou přečíst článek Jak objevit svého životního partnera.

Když už máte představu, jaký by váš životní partner měl být, vyzkoušejte různé možnosti seznámení – např. seznamku, seznámení přes přátele, či jakékoliv další tipy.

  • Seznamka

S placenými seznamkami nemám zkušenost, proto se s vámi podělím o zkušenosti na těch zdarma. Na jeden inzerát vám napíše opravdu hodně mužů. Samozřejmě z nich musíte vyfiltrovat ty, o které máte opravdový zájem, i když se může zdát, že vám jich zbude jako šafránu. To je dobře, protože víte, jakého muže hledáte pro vážný vztah a bude lehčí ho objevit.

Když si s nějakým mužem začnete psát, doporučuji se s ním co nejdříve setkat tváří v tvář. Ano, píše se vám s ním skvěle, ale když dojde na osobní setkání, tak vidíte i jeho další stránky. A právě při osobním setkání zjistíte, jestli je to ten pravý, který by měl stát po vašem boku, nebo ne. Pokud ne, otevírá se zde prostor pro další muže.

  • Seznámení přes přátele

Přátelé vás znají velmi dobře, a pokud jsou to opravdu dobří přátelé, tak se nemůže stát, že vás seznámí s mužem, který by se k vám povahově nehodil. Dejte šanci i tomuto tipu seznámení. Samozřejmě, že opravdoví přátelé to s vámi myslí upřímně, ale najdou se i tací, kteří se chtějí jen pobavit na váš účet – na ty pozor.

Vnitřní trky

Když se seznamujete s novými lidmi, které vůbec neznáte, všímejte si vnitřních trků – jsou to moudří rádci. Vnímejte je jako hlas intuice, který vám našeptává, co v dané situaci dělat, či jak se zachovat.

Když se vrátím zpět k muži, který si s vámi vyšel na první rande, kdy máte být pro něho ta nejdůležitější, všímejte si vnitřních trků.

Neotevře vám dveře do restaurace? Nezaplatí za vás útratu? Nedívá se vám do očí, nebo naopak vás hypnotizuje pohledem? Mluví neustále jen o sobě a o své budoucnosti? Nepůjčí vám rukavice na zahřátí, když vidí, že se viditelně chvějete? Sám má ruce v teple a vy si vedle něho nevesele mrznete. Nenabídne vám, že vás sveze autem domů? Místo toho vás doveze na zastávku, kde na vás už čeká autobus, který vás zaveze do vašeho bydliště.

Ne, opravdu tyto varovné signály nepodceňujte. Pokud už teď pro něj nejste důležitá, nebudete ani ve vztahu.

Jít nebo nejít na druhé rande se stejným mužem? Toť otázka.

Muž, který má o vás zájem, vás pozve na druhé rande, ale vy váháte, jestli mu říci ano, nebo ne? Mám pro vás jednu pomůcku. Když nevíte, dejte mu ještě jednu šanci. Na druhém rande totiž zjistíte, jestli s ním půjdete i na to třetí, nebo už ne. Pokud jste ale již na prvním rande rozhodnutá, že na druhé už nepůjdete, řekněte NE a rozhodně se nepřemáhejte k jiné odpovědi.

Netlačte na pilu

Teenageři si rande užívají s lehkostí a volností. O pár let později začínají tlačit na pilu. A to někdy opravdu hodně. Čas rychle utíká a oni se snaží dohnat to, co se domnívají, že zmeškali.

Zde doporučuji jediné, přeneste se zpět do svého teenagerského JÁ, a užívejte si moc přítomného okamžiku. Nezaměřujte svou pozornost tak moc na budoucnost. Nechte vše volně plynout.

Když jsem tlačila na pilu, bylo to horší, než když jsem vše nechala volně plynout.

Poznejte partnera ze všech stránek

O svém životním partnerovi máte konkrétní představu, ale co když se realita od vašich požadavků liší? Například váš budoucí životní partner by měl vážit 80 kg, ale muž, se kterým randíte, má váhu cca 110 kg. Dokáže vytvořit harmonii a cítíte se s ním krásně, ale ta váha. Scházet se s ním, nebo ho odepsat?

Neodepisujte ho hned na začátku, když nemá danou vlastnost, nebo nesplňuje nějaký váš požadavek, má totiž jiné kvality, o kterých zatím ani nevíte. Nedívejte se na povrch, podívejte se i pod něj. Ve vztahu buďte úplně, ne jen napůl, nenechávejte si otevřená zadní vrátka. Buď tam chcete, nebo nechce být. Nic na půl.

Když rande nevyjde a vaše cesty se rozejdou

Ano, i toto se může stát. Tak prostě přijde jiný muž. Jak se říká velmi často: „Pro jedno kvítí slunce nesvítí“. Co se má stát, to se prostě stane.

Jak prolomit ledy dlouhodobé samoty?

Když cítíte, že jste už dlouho sama a tipy a návody z různých článků vám nefungují, doporučuji vyzkoušet emoční rovnice, nebo koučink, který vás rozhodně posune vpřed na vaší cestě životem.

Film na dokreslení atmosféry, že vše přichází ve správný čas

Na závěr vám doporučuji tento film „Přítel pod stromečkem“. Je sice s vánoční tématikou, ale děj, který se v něm odehrává, platí pro všechna roční období.

3 otázky k zamyšlení na závěr

  1. Jakého partnera hledáte?
  2. Jak zvládáte samotu?
  3. Jaké možnosti v rámci seberozvoje jste vyzkoušela?

Moje zpráva pro vás

Buďte trpělivá a nikdy se nevzdávejte lásky. Váš životní partner na vás čeká, jen si zatím k vám nenašel tu správnou cestu, protože zatočil do jiné uličky. Objeví se většinou v momentě, kdy ho nejméně čekáte.  

Jsem žena, která v sobě našla truhlu se svým skrytým potenciálem a nyní rozvíjí své poklady. Ženám ukazuji, jak se proměnit ze zavitého poupěte v nádhernou růži. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.