Jak objevit svého životního partnera?

11.2. 2021Eva Rosecká558x0

Muži. Obklopují vás všude – na ulici, v zaměstnání, v restauraci, při procházce i na sociálních sítích. Jak ale v té šedé mase objevit svého životního partnera? Jak si ho přitáhnout do života? Pomůže sepsat si jeho vlastnosti na list papíru? Nebo existuje nějaká účinnější technika? Odpovědi na položené otázky a další techniky k vyzkoušení na vás čekají v tomto článku. Pojďte se do nich začíst.

Jaké vlastnosti by měl mít váš životní partner? 

Měl by být „hodný, milý, sympatický, čestný, odvážný, ohleduplný, tolerantní, usměvavý, chytrý, pracovitý, optimistický, vášnivý“. Dopisujete další a další vlastnosti na papír velikosti A4  ležící na stole přímo před vámi, takže vše vidíte krásně „černé na bílém“.

Víte, jaké vlastnosti má mít váš životní partner. Vždyť samotný papír je jimi skoro celý zaplněný. Tak proč tato technika nefunguje? V čem je háček?

Pojďte se na zmíněné vlastnosti podívat z nadhledu.

Pohled z ptačí perspektivy

Mávnu kouzelnou hůlkou a vám narostou krásná bílá křídla. Stále sedíte u stolu a před vámi je položený seznam vlastností, které by váš životní partner měl mít. Seznam, který jste vytvářela před chvílí.

Vaše židle poodjede dozadu a vy se vznesete ke stropu v místnosti, kde se právě nacházíte. Očima stále sledujete papír na svém stole. Vznesete se ještě výš. Na střechu. Stále sledujete papír s napsanými vlastnostmi na svém stole.

Teď vám svou náruč otevírá blankytně modrý mrak. Posadíte se na něj, přičemž stále sledujete položený papír na svém stole. Jak se cítíte, když si znovu prohlížíte vámi vytvořený seznam? V jakých vlastnostech se váš vysněný životní partner odlišuje od šedé masy ostatních mužů?

Návrat zpět na pevnou zem

Všechno jednou skončí, i technika nadhledu. Pomalu se vracíte zpět do své židle. Seskakujete z blankytně modrého oblaku na střechu domu. Procházíte zdivem a vznášíte se v rohu místnosti, kde jste vytvářela svůj seznam. Sedáte si velmi pomalu zpět na svou židli a křídla vám vzápětí zmizí.

I moje osobní zkušenost se promítá do příběhu

V minulosti jsem si zkoušela na obyčejný papír napsat vlastnosti svého životního partnera a doufala jsem, že když si je sepíšu, partner se mi vzápětí objeví. Bylo pro mě velkým překvapením, když tomu tak nebylo. Ale nevzdávala jsem se. Věřila jsem, že na mě ten pravý životní partner někde čeká. Naděje umírá jako poslední, nebo ne?

Začala jsem hledat nové způsoby, jak si přitáhnout do života svého životního partnera. A jeden tip mi opravdu pomohl. A teď se o něj podělím také s vámi.

Definujte přesně

Na webových stránkách předního českého kouče jsem objevila přímo objednávku životního partnera. Zdá se vám „objednávka“ zvláštní? Nemějte obavy, se sexuálními službami opravdu nemá nic společného. Nepodléhejte prvnímu dojmu, protože je to zajímavý nástroj. Jen jsem její zadání trochu poupravila, protože mi tak, jak je psaná, nefungovala.

Vezměte si nový papír A4 a napište si na něj odpovědi na následující otázky. V jaké finanční situaci by se měl váš partner nacházet? Vydělává více, méně, nebo stejně jako vy? Napište si případně i konkrétní částku, kterou by měl vydělávat.

Jaké by měl mít záliby? Jaké činnosti ho naplňují? Měl by mít rád zvířata? Jaká konkrétně? Měl by mít rád děti? A co cestování? Vycestuje do zahraničí společně s vámi, nebo zůstanete v ČR? A jaké dobré jídlo by měl mít rád? Jaké by měl ochutnat?

Dejte samu sebe na první místo

A teď to nejdůležitější, nezapomeňte na papír napsat, že by vás měl mít na prvním místě na pomyslném žebříčku hodnot. Na druhé až x-té koleji jste již byla, teď nastal ten správný čas, abyste byla na prvním místě. Doplňte další skutečnosti, které jsou pro vás důležité.

Sepište si všechny odpovědi do co nejméně vět a každé ráno si je přečtěte. Ranní čtení praktikujte přibližně jeden měsíc. Výsledky se nedostaví hned, ale z vlastní zkušenosti vím, že se opravdu objeví.

Přání se opravdu plní

Může se stát, že se vám přání najít životního partnera splní jinak, než si přejete. Poznáte se s mužem, který bude splňovat vaše jednotlivé body, ale protože jste zapomněla na papír připsat například, že by měl mít rád zvířata i děti, ale on má rád jen jedno z nich, ale pro vás jsou důležitá obě. Co teď s tím?

Žádná tragédie se neděje. Jednoduše své věty přepíšete a zformulujete novou větu, kde uvedete, že váš životní partner musí mít rád děti i zvířata zároveň. Neslevujte ze svých požadavků.

P. S. Když si zadáte do vyhledávače slovní spojení „objednávka životního partnera“ objeví se vám mnoho odkazů a inspirace.

Seznam vlastností vs. konkrétní úderné věty

V čem se odlišuje první technika, kdy máte sepsaný seznam vlastností, od té druhé, kdy máte sepsané konkrétní věty, jaký by měl váš životní partner být?

Především v tom, že v druhé technice konstruujete konkrétní body, které jsou pro vás důležité. Pokud je váš životní partner, po kterém toužíte, nebude naplňovat, například bude mít rád jen děti, nebo jen zvířata, bude časem ve vašem vztahu docházet ke konfliktům.

Má rád, nebo nemá rád?

Teď mě ještě napadá jedna technika, jak byste s partnerem mohla zjistit, zda jste spolu kompatibilní. Na papír si napíšete tři věci, které milujete a ve svém životě je rozhodně chcete mít, protože jsou pro vás důležité. A tři věci, které úplně nesnášíte. Partner udělá totéž.

Až dopíšete, dáte papíry vedle sebe a podíváte se na výsledek. Pokud budete mít stejnou věc napsanou ve věcech, které milujete a váš partner ve věcech, které nesnáší, můžou z toho také pramenit konflikty.

„Partnerský vztah není jen černobílý, ale hraje všemi barvami.“

Partnerský vztah nestojí pouze na těchto technikách; více faktorů zde hraje roli, například komunikace, ochota pracovat na partnerském vztahu, porozumění, tolerance atd. Nepřisuzujte technikám vyšší moc, než tu, kterou mají.

Afirmace, meditace, zákon přitažlivosti

Díky těmto technikám si ujasníte, jakého životního partnera hledáte. Samozřejmě hledání můžete podpořit ještě afirmacemi či meditací za nalezení partnerského vztahu. A účinně také funguje zákon přitažlivosti. Přání se opravdu plní. I když někdy trošku jiným způsobem, než si přejete – a pak je to rozhodně zajímavá jízda. Jakmile jednou vyřknete, že hledáte životního partnera, přání se vám opravdu splní.

Nelpěte na výsledku!

Teď, když jste přání vyřkla, tak budete sedět a čekat, než se vám splní. Takto to opravdu nefunguje. Aby se vám přání splnilo, musíte mu jít naproti.

Věnujte se stále tomu, co vás baví. Co vás naplňuje? Jaké věci/činnosti jste vždycky chtěla vyzkoušet? Jaké výzvy pokoříte, než se objeví váš životní partner? Jaká témata vás zajímají, že byste je chtěla zažít na workshopu? Jak pečujete o svou pleť? Jakou péči věnujete svému tělu? Jaký vztah máte k líčení? Jaké oblečení se nachází ve vašem šatníku? V jakých šatech by vás měl vidět váš životní partner?

Jděte k cíli, ale přitom si užívejte si cestu, kterou kráčíte.

Účastněte se různých společenských akcí, vyzkoušejte seznamky; nechte přátele, aby vás seznámili s jejich přáteli; zajděte si do kina na nejnovější film; cestujte za památkami, nebo k moři; dopřejte si skleničku červeného při dobré večeři, zažijte gastronomický zážitek.

„Užívejte si života, než vám do něj vstoupí váš životní partner.“

Á akce

Pojďte si sepsat body do úderných vět, abyste zjistila, jaký by měl být váš životní partner.

Jsem žena, která v sobě našla truhlu se svým skrytým potenciálem a nyní rozvíjí své poklady. Ženám ukazuji, jak se proměnit ze zavitého poupěte v nádhernou růži. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.